piątek, 16 lipca 2010

NaszaWasza Wysokość, laska Hrabiego i witrażowo
Niech trąbacze w trąby dmą, niech dziewki z pól się zbiegną, niechaj kwieciem ulice wysypią - PAN WRÓCIŁ- Pan Kot ma się rozumieć.
Jakiż to wreszcie ład, porządek i spokój nastał w królestwie Jego.
Już nie ma miejsc z durnie poukładanymi poduchami-tylko ład artystyczny.
Już trzewiki swoje miejsce pod stołem w salonie odzyskały, a nie w jakiejś tam szafie.
Już ja, kobieta, znam podział dnia posiłkami wyznaczony, a nie jakieś tam dyrdymały twórcze.
Już podłoga w sypialni beztrosko pustką nie świeci-tylko co noc ozdobiona jest Gniazdem Orła ( jak kto nie wie, to wyjaśniam sposób robienia gniazda- stoi się prosto w ubraniu przy łożu i zrzuca się całodniową odzież, uważając aby nie naruszyć powstającej konstrukcji. Na końcu wyskakuje z kupki, malowniczo już pozostawionego za sobą gniazda)
A tak marginesowo to widział ktoś kiedy na oczy hrabiego prawdziwego- hęęęę
Swojego czasu pracowałam tu w klubie golfowym.
Zagrzebawszy się w wygodnym fotelu czytałam książke, gdy nagle przy akompaniamecie ciszy, drzwi zaskrzypiały, a w nich człowiek z laską stanął. Ta laska mi się w oczy rzuciła bo tak misternej rzeźby dawno nie widziałam. Człowiek ten, straszliwie leciwy, spytał się o Basika a uzyskawszy odemnie informację, iż Basik jest na zakupach i wróci niebawem, ukłonił się i bardzo powoli drzwi skrzypiące za sobą zamknął.
Basik wrócił i rozbrajająco stwierdził, że to własnie ten Hrabia był co połowę następnej wioski za ogrodzeniem ma (wstawię fotki jak bedę w pobliży jego wsi).
Jejju a ja NIC-no coś mnie tknęło, coś powiało sferą wyższą, a ja nic tylko całą tą rozmowę z Hrabią, z książka na kolanach i w tym fotelu odbębniłam.
Przecie ja powinnam chyba zerwać się i dygając w tył, odpowiadać na zadawane pytania-a nie tak w fotelu. Pierwszy raz z Hrabią a wstyd mam do dziś.
Wieś normalna wieś ze mnie wyszła-tylko co na przyszłość robić-bo Belgia to kraj nie tylko zaludniony przez NaszeWasze Wysokości w postaci osobistych mężów, ale przez takich prawdziwych błękitno-koronowanych również. Królowa Belgów to Paola, właściwie to Donna Paola Margherita Maria Antonia Consiglia, Principessa Ruffo di Calabria przy jej spotkaniu trzeba dygotać i zwracac się per -Jej Królewska Mość Królowa Belgów.
Nie, to jest dla mnie za duży kosmos, niepojęte.
Dla mnie królowie i księżniczki to tylko na kartach baśni żyją i niech tam zostaną.

Coś z niczego na dziś-Damolec witrażowy powieszony-prawda że trudno wytłumaczyć co ja wyszperałam w moich rupieciarniach.
Niestety muszę go podłączyć do prądu, bo nawet 2 świeczki nie podświetlają odpowiednio witrażu.
I szczegółowo bez aureoli

I pozostałe dwa witraże-początek mojej kolejnej kolekcji,
- ten wygrzebany w sklepie niemieckim- mam wrażenie że kamień w środku to agat-a ten upolowany w belgii
Nie wiem czy to normalny sposób wykonywania witraży-takie wykańczanie dzieł malowaniem albo w tym wypadku-skrobaniem.i jeszcze trochę zdjęć z wczorajszego spaceru zrobionych dzięki uprzejmości Dudusia trzymającego Hektorixa na smyczy-miałam w ten sposób wolne ręce dla aparatu-MERCI.

3 komentarze:

 1. Odnośnie witraży, to masz klasykę (oprócz tego z agatem). Lisa chętnie bym Ci wydarła...np podstępem na urodziny ;-) "Agatowy" jest zrobiony techniką "Tiffaniego" ale Damolec i Lisek Chytrusek już "na ołów". Jak masz ochotę popodziwiać moje dzieło, to udaj się do Kamienicy Loitzów w Szczecinie, Masz tam na 1,5 metra średnicy..... "na ołów"....
  Na Tiffaniego to taka bardziej zabawa. Łatwo, miło i przyjemnie.... Na ołów trzeba mieć już pracownię, piec i różne takie.... ale nie zanudzam bo mogę godzinami o tym..... w końcu to mój zawód... ;-)
  Cmokasy

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja chcę tego lisaaaaa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty robisz witraże i ja dopiero teraz???? Jakim cudem-natychmiast prosze o zdjecia Twoich prac na maila. Do kamiennicy trafie dopiero za chochochoooo

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo. Te słowa pozwalają mi wierzyć, że to co robię ma sens, że ja mam jakieś znaczenie w tym zwariowanym świecie.

Related Posts with Thumbnails